קותי רונן הילל אדריכלים

רישוי עסקים

שירותים נוספים:

תכנון אדריכלי  |    שינוי תב"ע    |    היתר בנייה

צריכים ייעוץ?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם 

ניסיון מקצועי

יצירתיות וחדשנות

ליווי צמוד

משרד אדריכלים קותי רונן הילל מציע מעטפת שירותים רחבה הכוללת בין היתר ניהול תהליכי רישוי לעסקים, עד קבלת הרישיון לעסק. חוק רישוי עסקים, התשכ"ח-1968, מגדיר את התנאים השונים להוצאת רישיונות לעסקים מכל הסוגים והגוונים, ומטרתו לשמור על הציבור מפני נזקים בריאותיים, בטיחותיים, סביבתיים וכדומה. 

בעקבות הרפורמה לרישוי עסקים דיפרנציאלי (תיקון מס' 34 לחוק) הוחלט לשפר ולייעל את תהליכי הרישוי, ונקבעו מסלולי רישוי המותאמים לרמת המורכבות של סוגי העסקים השונים, ובנוסף קוצר משך הטיפול ברישוי ותוקף הרישיון הוארך.

מי חייב ברישיון עסק? מה השלבים לקבלת רישיון עסק? האם העסק שלכם טיעון רישוי? כיצד משרד אדריכלים קותי רונן הילל יכול לסייע לכם בנושא?

אדריכל

רישוי עסקים – רקע כללי

חוק רישוי עסקים מחייב עסקים טעוני רישוי, על פי צו רישוי עסקים, לפעול רק כאשר יש ברשותם רישיון עסק או היתר זמני או מזורז בר תוקף. עסקים טעוני רישוי יכולים לפעול לאחר קבלת רישיון שניתן להם מהרשות המקומית שבתחום שיפוטה העסק שלהם נמצא ופועל, והפעלת העסק ללא הרישיון מהווה עבירה פלילית.

החוק קובע ומגדיר אילו עסקים הינם טעוני רישוי, וכאמור מטרת החוק הינה לשמור על בריאות הציבור, להבטיח את ביטחון הציבור ולשמור על בטיחות ואיכות החיים של אזרחי המדינה.

חשוב לציין כי תהליך רישוי עסקים לא נועד להקשות ולהוסיף בירוקרטיה על בעלי העסקים טעוני הרישוי. הרישיון לעסק נועד להבטיח כי העסק שלכם עומד בדרישות החוק ובכל התקנים המחייבים להפעלתו, לבטיחות המבקרים והעובדים ולניהול מסודר מול הרשויות הרלוונטיות השונות. לכן, אם העסק שלכם אינו עומד בתקנות בטיחות אש, פועל במבנה עם חריגות בנייה ופוגע באיכות הסביבה – לא תקבלו רישיון עסק עד הסדרת הנושא.

אדריכל

מה אנחנו מציעים?

משרדנו מתמחה בהכנת ואסדרת רישיונות עסק לכל העסקים, בכל התחומים. אנחנו עובדים ישירות מול הגופים הרלוונטיים עד קבלת הרישיון הנכסף לעסק שלכם. אנשי המקצוע המיומנים שלנו מספקים את כל המידע הדרוש להוצאת הרישוי ואנחנו בודקים את העסק כדי לוודא שהשימוש והייעוד שלו תואמים לתב"ע של הרשות המקומית בה העוסק פועל, לרבות בדיקות יסודיות ומעמיקות בנוגע לשימושים חורגים ולבקשת ההיתר. 

בנוסף, אנחנו מבצעים בדיקה מעמיקה בנוגע להגשת בקשות קודמות לקבלת הרישיון, ובשלב הבא אנחנו פותחים תיק לרישוי עסקים ומספקים את כל השירות הנדרש להוצאת רישיון עסק – הגשת תוכניות, גרמושקות, שרטוטים, שימוש חורג ועוד. בהתאם לצורך אנחנו מבצעים שינוי אדריכלי על מנת לקצר את תהליך הרישוי כדי לקבל את הרישיון הדרוש להפעלת העסק שלכם.

עסקים טעני רישוי

צו רישוי עסקים מגדיר את סוגי העסקים החייבים ברישיון עסק ומשתייכים לקבוצות הבאות:

  • קבוצה 1 – בריאות, רוקחות וקוסמטיקה.
  • קבוצה 2 – דלק ואנרגיה.
  • קבוצה 3 – חקלאות, בעלי חיים.
  • קבוצה 4 – מזון.
  • קבוצה 5 – מים ופסולת.
  • קבוצה 6 – מסחר ושונות.
  • קבוצה 7 – עינוג קבוצתי, נופש וספורט.
  • קבוצה 8 – רכב ותעבורה.
  • קבוצה 9 – שירות שמירה ואבטחה, נשק ותחמושת.
  • קבוצה 10 – תעשייה, מלאכה כימיה ומחצבים.
אדריכל לרישוי עסקים

מסלולי רישוי עסקים

קיימים ארבעה מסלולי רישוי:

מסלול רישוי רגיל

המסלול הנפוץ ביותר לעסקים השונים, משרדנו מטפל ומלווה את כל התהליך עד קבלת רישיון העסק (בטבלת צו רישוי עסקים – אין סימון בטור ד').

מסלול תצהיר

יש להגיש הצהרה לעמידה בדרישות המפרט האחיד וקבלת הרישיון באופן מידי (בטבלת צו רישוי עסקים יסומן בטור ד' באות ת').

מסלול היתר מזורז א'

יש להגיש הצהרה לעמידה בדרישות המפרט האחיד, וניתן לקבל היתר מזורז ל-180 ימים, ולאחר מכן מקבלים רישיון עסק, כאשר נותני האישור יכולים לערוך ביקורת במהלך תקופה זו (מסומן בטבלה בטור ד' באות א').

מסלול היתר מזורז ב'

יש להגיש תצהיר לקבלת היתר מזורז ל-180 ימים ולאחר בדיקה של נותני האישור מקבלים רישיון ואפשר לפתוח את העסק (מסומן בטבלה בטור ד' באות ב'). פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע לכם להוציא רישיון עסק לאחר ייעוץ מקצועי ובדיקות מקדימות.

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן קותי רונן הילל אדריכלים,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן