קותי רונן הילל אדריכלים

שינוי תב״ע

שירותים נוספים:

אדריכלות ובינוי ערים   |    חריגות בנייה    |    היתרי בנייה

צריכים ייעוץ?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם 

ניסיון מקצועי

יצירתיות וחדשנות

ליווי צמוד

מהי תב״ע ? האם אפשר לשנות תב״ע ? איך מגישים בקשה לשינוי ייעוד הקרקע?

תב"ע (תכנית בניין עיר), היא מסמך המעניק תוקף חוקי לקרקע, לרבות הגדרות של תכנונים פיזיים, תרבותיים וחברתיים. 

כמעט לכל קרקע בישראל ייעוד מסוים – שטחים חקלאיים, שטחי מסחר, תעשייה, תיירות  שטחי מגורים ושטחים פתוחים. 

לעתים המדינה עשויה להחליט לשנות את ייעודי הקרקע בשל שיקולים וצרכים שונים ולעתים בעל הקרקע יהיה מעוניין לעשות שימוש שונה מזו קבעה התב״ע בקרקע ויפנה למדינה לקבל אישור.

תהליך שינוי תב"ע: כיצד הוא מתבצע?

תהליך שינוי הייעוד בקרקע הוא תהליך המתבצע במספר שלבים. 

תכנית בניין עיר כוללת בתוכה מגוון רחב של מסמכים אשר מאגדים את הכל לכדי מה שאנחנו מכירים בתור תב"ע – תקנון, תשריטים, חישובי שטחים ונספחי בינוי. את כל המסמכים הללו יש להגיש יחד עם איש מקצוע המתמחה בתחום אל הוועדה המקומית ו/או אל הוועדה המחוזית – כמו כן מסמכים אלו צריכים להירשם בצורה מקצועית ולהתפרסם לקהל על מנת לתת אפשרות למי שמתנגד לשינוי ייעוד הקרקע לתת את דעתו על העניין.

אדריכלים

היתרים לתוספת בנייה – האם קיים צורך בשינוי בתב"ע?

שינוי תב"ע קשור אך ורק לייעוד הקרקע, בקשות מסוג אלו נחשבות לבקשות מורכבות ומסובכות הטומנות בחובן אתגרים רבים. יחד עם זאת במקרים בהם אנו נרצה לבצע תוספת בנייה, לרבות – חנייה מקורה, הוספת מרפסת, הוספת קומה, גדרות וכיו"ב אנו נצטרך להשיג היתר בנייה ולא לבצע שינוי בתב"ע הנוכחית.

צריכים ייעוץ?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם 

האם כל אחד רשאי לשנות תב"ע?

שינוי תב"ע אינה מלאכה פשוטה וטומנת בחובה לא מעט אתגרים לצד היכרות עם עולם הבנייה, התכנון והאדריכלות. רק אדריכלים המתמחים בתחום יהיו בעלי היכולת לטפל בשינוי של ייעוד הקרקע בצורה מקצועית. 

חשוב לציין כי אין ביכולתו של אדריכל לשנות את התב"ע בעצמו אך יש באמתחתו את כל הכלים הרלוונטיים לשם קבלת אישורים מן הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לשינוי ייעוד הקרקע.

שינוי תב"ע אינה מלאכה פשוטה ודורשת מקצועיות ומיומנות. משרדנו מתמחה בשינוי תב״ע ובעל ניסיון רב במועצות, וועדות ורשויות באיזור המרכז. ייצגנו במרוצת השנים מאות לקוחות מרוצים. צרו קשר : 054-772-1501​

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן קותי רונן הילל אדריכלים,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן