הוספת ממ״ד

שירותים נוספים:

צריכים ייעוץ?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם 

ניסיון מקצועי

יצירתיות וחדשנות

ליווי צמוד

הוספת ממ״ד לבית פרטי או בניין משותף עד 2 קומות

בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" עודכנו הנחיות לשעת חירום המקלות את תהליך קבלת היתר לבנית ממ״ד.   

מיגון דירתי הוא תשתית חיונית מצילת חיים לרבות רעידות אדמה. ההנחיות החדשות מאפשרות לחסוך זמן וכסף בתהליך הבירוקרטי.

מהו ממ"ד ?

מרחב מוגן דירתי (ממ"ד) הינו סוג של מקלט הנבנה בתוך מעטפת הבניין, מדובר במבנה מוגן הנועד לשמש את יושבי המבנה בעת מלחמה או אסון טבע.

בישראל ישנן הנחיות המתעדכנות מעת לעת בנושא בניית ממ"ד ע"י פיקוד העורף, הגוף המאשר את תקינות המרחב המוגן בעת הגשה להיתר לצורך בנית ממ"ד חדש.

כיום, בעקבות מלחמת " חרבות ברזל " עודכנו הנחיות לשעת חירום המקלות את תהליך קבלת ההיתר לבנית מרחב מוגן דירתי. הקלות אלו ניתנו לבתים צמודי קרקע או מבנים עד 2 קומות.

הוספת ממ"ד

פירוט ההקלות החדשות:

  1. ביטול שלב תיק המידע – ביטול השלב הראשוני טרם הגשת הבקשה להיתר הכולל מידע בנושא תא השטח המבוקש. דבר המקל על התהליך בצורה משמעותית.
  1. צמצום הבקשה להיתר להוספת מרחב מוגן דירתי – אין צורך במיפוי מפורט של כלל המבנה הקיים והמגרש , ניתן לתת מיפוי מפורט של המרחב המוגן הדירתי והתשתיות הקיימות בתחום 5 מטרים לכל הפחות, בנוסף לכלול גבולות מגרש ובניין.
  1. חישוב שטחים מצומצם – במסגרת ההקלות ניתן לבצע חישוב שטחים של המרחב המוגן הדירתי בלבד, ללא התייחסות למבנה כולו ולא תידרש הכשרת חריגות או עבירות בניה שבוצעו. כך שאישור היתר למרחב מוגן לא תלוי בהכשרת החריגות בדיעבד.

חשוב לחדד, אין מדובר בפטור מלא מהגשה להיתר. יש צורך בהגשת בקשה מסודרת לוועדה המקומית. ההקלות החדשות מקצרות את התהליך ונותנות מענה יוצא דופן. עם זאת כל מקרה הוא לגופו לכן יש לעשות בירור והתאמת צרכים לפני כניסה לתהליך.

אדריכלים

אנו, בקותי רונן הילל אדריכלים מתמחים בתכנון מרחבים מוגנים ובעלי ניסיון של שנים בעבודה מול פיקוד העורף. צרו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים ויחד נמגן את ביתכם . 072-393-5592.

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן קותי רונן הילל אדריכלים,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן